Önceden Hazırlanan Tarifler Akşam Yemeği Partinizin Stresini Azaltmak İçin Neden Bu Kadar İyi Çalışıyor?

Önceden Hazırlanan Tarifler Akşam Yemeği Partinizin Stresini Azaltmak İçin Neden Bu Kadar İyi Çalışıyor?

Ocak 25, 2023 0 Yazar: admin

Stressiz akşam yemeği partileri düzenlemek için en yararlı bulduğum “hilelerden” biri, bazı tarifleri ileride yapmaktır. Çok fazla son dakika işinin beni bunaltabileceğini görüyorum, bu yüzden mümkün olduğunca çoğunu ortadan kaldırmayı önceden planlıyorum.

Misafirler kapınızı çalmadan bir gün veya birkaç saat önce ne kadar çok yemek hazırlarsanız, stresinizi o kadar azaltırsınız. İşte bazı nedenler:

Önceden Hazırlanan Tarifler Akşam Yemeği Partinizin Stresini Azaltmak İçin Neden Bu Kadar İyi Çalışıyor?

Hazırlık düşündüğünüzden daha uzun sürerse, bir son dakika krizinden kaçınırsınız


Hazırlık düşündüğünüzden daha
uzun sürerse, bir son dakika krizinden kaçınırsınız.

Yemek yapmayı seviyorsanız, son teslim tarihi konusunda çılgına dönmek yerine yaptığınız şeyin tadını çıkarmak için boş zamanınız olacak.

Yemek yaptıktan sonra temizlemek için zamanınız var


Yemek yaptıktan sonra
temizlemek için zamanınız var.

Bir felaket olursa, diyelim ki bir şeyi yaktınız, alternatif bir plan yapmak için bolca vaktiniz var.

Tatlıyı önceden hazırladıysanız, sohbet gerçekten ilginç hale geldiğinde uzun süre masadan kalkmanıza gerek yok


Tatlıyı önceden hazırladıysanız,
sohbet gerçekten ilginç hale geldiğinde uzun süre masadan kalkmanıza gerek yok.

Sizin için çalışmaya hayal gücünüzü koyun! Akşam yemeğini masaya yatırmak zorunda kalacağınız son dakika işlerinde yolunuzu hayal etmeye çalışın ve onları rahat hissedeceğiniz minimum seviyeye indirin. Tüm bu son dakika işlerinin ne olduğunu düşünmek yardımcı olur: buzlu su sürahisini hazırlamak, mumları yakmak, servis tabaklarına malzemeleri yerleştirmek ve misafirleri masaya oturtmak.

Bu arada, bunların çoğu misafirlerinizin yapabileceği işler


Bu arada, bunların
çoğu misafirlerinizin yapabileceği işler.

Son dakika işlerine tahammül seviyeniz nedir?
Şimdi kendinize son dakika işleri için tolerans seviyenizin ne olduğunu sorun. Düşükse, son dakika işlerini kesinlikle en aza indiren bazı tarifler bulmayı düşünmelisiniz. Bu, özellikle deneyimsiz bir aşçıysanız geçerlidir.

Güvendiğim tariflerden bazıları önceden hazırlanmış, bazıları ise sadece mağazadan eve getirip güzel servis tabaklarına koyabileceğim şeyler


Güvendiğim tariflerden bazıları
önceden hazırlanmış, bazıları ise sadece mağazadan eve getirip güzel servis tabaklarına koyabileceğim şeyler.

Hatta bazı aşçılar her şeyi önceden yapar. Güveç, lazanya ve güveç seviyorsanız onu da yapabilirsiniz.

Ama genellikle menüdeki özel öğe olarak lezzetli bir kuzu veya dana eti veya tavuk rosto servis etmeyi tercih ederim


Ama genellikle menüdeki
özel öğe olarak lezzetli bir kuzu veya dana eti veya tavuk rosto servis etmeyi tercih ederim. Neyse ki bu yemekler fırına atılıp başka işlerinizi yaparken kendi haline bırakabileceğiniz yemekler.

Pişirirken rostoya patates ve sebze ekleyebilirseniz, önceden hazırlamanın neredeyse tüm avantajlarına sahip olursunuz. Kızartmanın yanında fırına koyduğunuzda, pişene kadar onları görmezden gelebilirsiniz.

Bu yüzden önceden yapabileceğim veya doğrudan mağazadan yola çıkabileceğim mezeler, salatalar, garnitürler ve tatlılar veya rosto ile birlikte pişirebileceğim sebzeler bulmaya odaklanma eğilimindeyim


Bu yüzden önceden
yapabileceğim veya doğrudan mağazadan yola çıkabileceğim mezeler, salatalar, garnitürler ve tatlılar veya rosto ile birlikte pişirebileceğim sebzeler bulmaya odaklanma eğilimindeyim. Sonra rostoyu dilimlemek, sos yapmak ve masaya bir şeyler koymak gibi son dakika işlerine konsantre olabiliyorum.

Muhtemelen benim için en önemli kategori mezeler. Kapı zili çalarken bir şeyler pişirmekle uğraşmayı çok stresli buluyorum. Kendiniz barındırıyorsanız, aynısını bulabilirsiniz.

Bu yüzden, benim için işe yarayan önceden hazırlanmış veya önceden satın alınmış meze tariflerinden oluşan bir repertuara sahip olmaya çalışıyorum


Bu yüzden, benim
için işe yarayan önceden hazırlanmış veya önceden satın alınmış meze tariflerinden oluşan bir repertuara sahip olmaya çalışıyorum. Çoğu zaman birden fazla servis yaparım, çünkü bazı misafirlerim çok hafif mezeleri sever, bazıları ise daha doyurucu mezeleri sever.

Evde akşam yemeği partileriniz için önceden hazırlanmış tariflerden oluşan bir repertuar oluşturabilirsiniz. Aperatiflerle başlamanızı öneririm. Favorilerimden bazılarını görmek istiyorsanız, web sitemdeki Hazır Aperatifler sayfama gitmeniz yeterli.

Ağırlama stresinizi en aza indirmenin ve lezzetli, iyi sunulmuş mezelerinizi görünce konuklarınızın gözlerinin ışıldamasını izlemenin keyfini çıkarın


Ağırlama stresinizi en
aza indirmenin ve lezzetli, iyi sunulmuş mezelerinizi görünce konuklarınızın gözlerinin ışıldamasını izlemenin keyfini çıkarın.