kenevir kültürü

kenevir kültürü

Ocak 18, 2023 0 Yazar: admin

70’lerde esrar veya esrar içmek çok popülerdi. Esrar doğal bir bitki olduğu için insanlar sağlıkları üzerinde herhangi bir olumsuz etki yaratmayacağına inanıyorlardı. Esrar içen insanlar farklı fizyolojik ve davranışsal etkiler sergiler. Çoğu uykulu ama genellikle mutlu hissediyor, bu da bu bitkiyi gençler arasında favori yapıyor. Ama tabii ki çok miktarda tüketilen hiçbir şey size iyi gelmiyor. Esrarın kötüye kullanıldığına dair kanıtlar olduğundan, birçok ülke esrarı yasa dışı kabul etmiştir.

Esrar bağımlılığı, diğer tüm bağımlılıklar gibi, kişinin davranışlarında değişikliklere neden olur. Esrar bağımlısı hale gelen insanların çoğunda depresyon ve düşük benlik saygısı sorunları vardır. Esrar içerek kendilerini daha özgür hissederler ve ruh halleri de düzelir. Esrar içmeyle ilgili harika duygular nedeniyle, bu insanlar sonunda ona bağımlı hale gelirler.

kenevir kültürü

Esrar bağımlısı olmak da diğer bağımlılıklar kadar yıkıcı olabilir


Esrar bağımlısı olmak
da diğer bağımlılıklar kadar yıkıcı olabilir. Bitkinin etkileri geçtiğinde, kişi, kaybettiği duyguyu yeniden kazanmak için bu kontrol edilemez esrar içme dürtüsünü yeniden yaşar. Yakında, esrarın etkisi altında değilseniz hiçbir şeyi başaramayacağınızı hissedeceksiniz. Ruh halinde dalgalanmalar yaşamaya başlayacak, bir an öforik hissedecek ve bir sonraki an depresif hissedeceksiniz. Bunların dışında esrar bağımlıları saatlerce ortadan kaybolma, bulundukları yerde yalan söyleme ve esrar almak için para çalma gibi davranışlar da sergilemektedir.

Esrar bağımlılığını tedavi etmek müdahale gerektirir. Çoğu durumda, kişinin rehabilitasyon merkezlerine gitmesini ayarlayacak olan kişi bir aile üyesi veya yakın bir arkadaş olacaktır. Bu esrar bağımlılarının tedavi olmak için gönüllü olmaları çok nadirdir. Rehabilitasyon merkezinde esrar bağımlılığı danışmanlık ve gerekirse ilaç tedavisi ile tedavi edilmektedir. Geri çekilme aşaması, vücudunuzun normal işlevlerine döndüğü zaman olduğu için en zor kısımdır.

Esrar bağımlılığı için rehabilitasyon merkezlerinde tedaviyi tamamlayan kişiler, kişilikleri bitkisel maddeye karşı zayıflık gösterdiğinden, nüks etme olasılığı yüksektir


Esrar bağımlılığı için
rehabilitasyon merkezlerinde tedaviyi tamamlayan kişiler, kişilikleri bitkisel maddeye karşı zayıflık gösterdiğinden, nüks etme olasılığı yüksektir. Davranış değişmediği sürece, bu insanların çoğunun rehabilitasyondan çıkar çıkmaz tekrar esrar bağımlılığına başlamalarını bekleyebilirsiniz.

Gözle görülür şekilde esrar bağımlısı olan bir arkadaşınız varsa, rehabilitasyon merkezlerine başvurmadan önce hipnoterapiyi deneyebilirsiniz. Hipnoterapinin bilinçaltını hedef alarak bağımlılık, korku ve fobileri tedavi etmede etkili olduğuna dair kanıtlar bulunmaktadır.